Spawanie konstrukcji Białystok obejmuje tworzenie różnorodnych spoin z różnymi materiałami składowymi w celu wytwarzania i wznoszenia konstrukcji spawanych. Stal konstrukcyjna to najbardziej niezawodny i trwały materiał, który jest szeroko stosowany w budownictwie. Stal konstrukcyjna jest lekka w porównaniu z innymi metalami i bardziej ekonomiczna.

Istnieją trzy rodzaje procesów spawania, które są wykorzystywane przy projektowaniu stali konstrukcyjnej. Są to spawanie kołków, spawanie rdzeniowe i spawanie łukowe w osłonie metalu.

Spawanie kołków

Spawanie kołków lub spawanie łukowe to proces podobny do spawania błyskawicznego, w którym kołek lub łącznik jest przyspawany do metalu podstawowego lub podłoża. W procesie zgrzewania kołków stosowany jest specjalny rodzaj topnika zwany tulejką. Proces spawania jest zasadniczo stosowany w następujących obszarach:

  • Budynki, mosty i place budowy
  • Zarządzanie kablami
  • Usługi gastronomiczne, takie jak ekspresy do kawy, bary sałatkowe, patelnie w restauracjach itp.
  • Sprzęt do dystrybucji energii
  • Zastosowania w przemyśle stoczniowym i wojskowym
  • Przemieszczanie pojazdów w budownictwie, motoryzacji, rolnictwie, przyczepach itp.

 

Spawanie rdzeniowe topnikiem

Spawanie łukowe z rdzeniem metalowym lub topnikowym jest szybkim, przenośnym, automatycznym lub półautomatycznym procesem spawania, który jest szeroko stosowany w przypadku stali nierdzewnej, stali konstrukcyjnej, stopów na bazie niklu i wielu innych. Do tego procesu spawania wymagana jest elektroda topliwa, topnik, stałe napięcie i prąd.

Istnieją dwa rodzaje trybu FCAW. Jedna to operacja z gazem osłonowym, w której gaz osłonowy jest doprowadzany z zewnętrznego źródła, a druga to operacja samoosłonowa, w której gaz jest wytwarzany podczas rozkładu strumienia wewnątrz drutu. Spawanie łukowe proszkowe jest lepsza w porównaniu ze spawaniem w osłonie gazów obojętnych. Większość metali nieżelaznych, takich jak aluminium, nie może być spawana za pomocą tego procesu spawania.

SMAW

Spawanie elektrodą otuloną lub SMAW to metoda spawania ręcznego, w której do łączenia lub spawania dwóch metali, takich jak stal, stosuje się stałe źródło energii elektrycznej i elektrodę topnikową pokrytą topnikiem. SMAW to najprostszy i niedrogi proces spawania. Większość sektorów produkcyjnych preferuje ten proces spawania ze względu na jego prostotę. Spawanie elektrodą otuloną ma wiele zalet:

  • Ten proces jest przenośny i niedrogi.
  • Możliwość zastosowania szerokiej gamy pozycji spawania, elektrod i metali.
  • Doskonale nadaje się do zastosowań zewnętrznych.