fbpx

Czy warto wyposażyć się w Gmole motocyklowe?

Akcesoria motocyklowe
Akcesoria motocyklowe a bezpieczeństwo
8 marca 2021
Riser
Do czego służą Risery?
8 marca 2021
Akcesoria motocyklowe
Akcesoria motocyklowe a bezpieczeństwo
8 marca 2021
Riser
Do czego służą Risery?
8 marca 2021

Czy warto wyposażyć się w Gmole motocyklowe?

Gmole

Bearded motorcyclist poses on classical chopper, biker. Vintage bike, rider on motorcycle, freedom lifestyle

Gmole stanowią pierwszorzędną ochronę silników oraz powierzchni pojazdu w razie upadku lub uderzenia w przeszkodę terenową podczas jazdy. Gmole obejmują przestrzenne metalowe konstrukcje, montowane w specjalny sposób do elementów nośnych motocykla. Składają się na nie systemy mocnych rur, osadzanych w kilku punktach. Dzięki tym zabezpieczeniom unikniemy zadrapań, wgnieceń czy połamanych owiewek w motocyklu i będziemy się czuć pewniej przy dużych prędkościach i manewrowaniu.

Odpowiednio wyprofilowane i zamontowane gmole są zdolne nie tylko do osłonięcia maszyny w czasie jazdy czy postoju, ale również do rozproszenia powstałej energii, bez uszkadzania przy tym pozostałych elementów.

Poza funkcjami ochronnymi gmole wykorzystywane są także jako dodatkowe podnóżki i stanowią efektywną ozdobę pojazdu. Dodatkową zaletą jest możliwość zainstalowania na nich oświetlenia

Biorąc pod uwagę złożoność procesu projektowania i produkcji crash barów oraz gmoli  nie sposób wykonać je samemu w garażu. Chcąc odpowiednio zabezpieczyć motocykl, warto zainwestować w przetestowane wyroby uznanych producentów.

Prezentowane przez nas gmole wykonane są z wypolerowanej i pokrytej połyskującym chromem, grubościennej stalowej rury. W skład zestawu wchodzą także śruby montażowe.