fbpx

Stelaże motocyklowe szybkiego zdejmowania pod kufer centralny

Akcesoria motocyklowe
Oldtimerbazar Wrocław – będziemy tam
7 marca 2017
Akcesoria motocyklowe
Oldtimerbazar Wrocław – będziemy tam
7 marca 2017

Stelaże motocyklowe szybkiego zdejmowania pod kufer centralny

SONY DSC

System mocowania działa na identycznej zasadzie jak przy sakwach bocznych, również ma na celu umożliwienie szybkiego i prostego zdjęcia kufra centralnego z motocykla.  Warunkiem montażu jest posiadanie tylnego oparcia pasażera o budowie łączonej oparcia i blach bocznych jak na poniższych zdjęciach. Wyrób jest również chroniony europejskim prawem patentowym pod numerem OHIM – 002225540-0001

k                                                    a

Scan

Takie rozwiązanie stosuje większość producentów tylnych oparć i do nich jest dedykowany system stelaża pod kufer.
Zestaw stelaża pod kufer zawiera w standardzie dwa chromowane elementy dokręcane do tylnego oparcia wraz ze śrubami i rolkami, bagażnik jest wykonany w różnych wersjach wykończenia bagażnika wersja standardowa wykonana jest z satynowanej blachy kwasoodpornej i składa się z płyty bagażnika z przykręconymi dwiema czarnymi kostkami posiadającymi możliwość regulacji. W jednej z nich znajduje się zamek z kluczem. W komplecie znajdują się również śruby do przykręcenia kufra.

Stelaż pod kufer centralny                l

Pomiędzy śrubami łączącymi oparcie przykręcamy dwie kostki blaszane chromowane, a do nich również chromowane kołki mocujące, elementy chromowane występują w dwóch rodzajach wyższe i niższe, najczęściej stosuje się niskie, wysokie wybiera się do motocykla posiadających tylne światło nad błotnikiem, lub tablicę rejestracyjną.

k    OLYMPUS DIGITAL CAMERA      OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Elementy blaszane posiadają szereg otworów tak zaprojektowanych aby było możliwe pochylanie bagażnika względem tylnego oparcia, a w efekcie końcowym równoległe dopasowanie tylnej ścianki kufra do oparcia.

Stelaż pod kufer centralny (bagażnik) posiada możliwość regulacji czarnych kostek co umożliwia dopasowanie stelaża do różnych szerokości tylnych oparć. Zakres regulacji mierzony wewnątrz między wspornikami oparcia wynosi min 120 mm do max 305 mm.

_MGJ6695

Stelaże występują w trzech wersjach wykończenia bagażnik i w dwóch wersjach rozstawu szerokości

j      f      Stelaż pod kufer centralny

Tabela wielkości i danych technicznych:

 

rodzaj bagażnikawykończenie pow.bagażnikawykończenie pow.kostek przy oparciuwymiary bagażnikadługość / szerokośćzakres regulacji szerokościwewnętrznej ramion oparciazakres regulacji kątapochylenia na kostkachmax obciążeniemasa bagażnika
standardKwasówka satynowachrom250mm / 320mm165 – 305 mm90 / 80 / 70 st.25 kg
chromKwasówka polerowana na chromchrom250mm / 320mm165 – 305 mm90 / 80 / 70 st.25 kg
czarny matcynkowana blacha +malowanie proszkowechrom250mm / 320mm165 – 305 mm90 / 80 / 70 st.25 kg
standard wąskiKwasówka satynowachrom250mm / 320 mm120 – 240 mm90 / 80 / 70 st.25 kg
chrom wąskiKwasówka polerowana na chromchrom250mm / 320 mm120 – 240 mm90 / 80 / 70 st.25 kg

 

UTRZYMANIE JAKOŚCI WYROBU:

Stelaże przed wprowadzeniem do produkcji przeszły szereg testów i badań wytrzymałościowych, w efekcie końcowym testy w trasie. W celu wykonania dobrego produktu i kontynuacji produkcji bez obaw o zmniejszenie jakości i wytrzymałości produktu, została zaprojektowana i wykonana maszyna testująca wszystkie produkowane stelaże. Urządzenie przedstawione jest na poniższych zdjęciach. Urządzenie generując drgania przez 8 godz. pracy, odzwierciedla przejazd motocyklem ok. 1000 km. Pomiary dokonane podczas jazdy na motocyklu: częstotliwości, amplitudy, max i min drgań w jednostce czasu, zostały przeniesione na urządzenie testujące i maksymalnie „spakowane” w jednostce czasu. Wszystkie zmiany i ulepszenia produktu są testowane na tym urządzeniu, poczym wprowadzane do sprzedaży. Jako ciekawostka dodam, rama motocyklowa przed pęknięciem średnio wytrzymuje do 200 000km.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA    OLYMPUS DIGITAL CAMERA