Toczenie CNC Białystok to proces produkcyjny, w którym pręty materiału są trzymane w uchwycie i obracane, podczas gdy narzędzie jest podawane na przedmiot w celu usunięcia materiału i nadania mu pożądanego kształtu. Głowica z dołączonym oprzyrządowaniem jest zaprogramowana tak, aby przesuwała się do pręta surowca i usuwała materiał w celu uzyskania zaprogramowanego wyniku. Nazywa się to również „obróbką odejmującą”, ponieważ obejmuje usuwanie materiału. Jeśli środek ma zarówno możliwości strojenia, jak i frezowania, obrót można zatrzymać, aby umożliwić frezowanie innych kształtów.

  • Materiał wyjściowy, choć zwykle okrągły, może mieć inne kształty, takie jak kwadraty lub sześciokąty.
  • W zależności od podajnika prętów długość pręta może się różnić. Ma to wpływ na ilość obsługi wymaganej dla zadań objętościowych.
  • Tokarki CNC lub centra tokarskie mają oprzyrządowanie zamontowane na głowicy rewolwerowej, która jest sterowana komputerowo. Im więcej narzędzi może pomieścić wieżyczka, tym więcej opcji jest dostępnych dla złożoności części.
  • CNC z opcjami narzędzi „na żywo” mogą zatrzymać obrót pręta i dodać dodatkowe funkcje, takie jak wiercone otwory, szczeliny i frezowane powierzchnie.
  • Niektóre centra tokarskie CNC mają jedno wrzeciono, co pozwala na wykonanie całej pracy z jednej strony, podczas gdy inne centra tokarskie, takie jak pokazane powyżej, mają dwa wrzeciona, wrzeciono główne i pomocnicze. Część może być częściowo obrobiona na wrzecionie głównym, przesunięta do wrzeciona pomocniczego i wykonać dodatkową pracę po drugiej stronie tej konfiguracji.
  • Istnieje wiele różnych rodzajów centrów tokarskich CNC z różnymi opcjami oprzyrządowania, opcjami wrzecion, ograniczeniami średnicy zewnętrznej, a także możliwościami mocy i prędkości, które mają wpływ na typy części, które można na nich ekonomicznie wykonać.

Podczas gdy wiele czynników decyduje o tym, czy część można wykonać najbardziej ekonomicznie w określonym centrum tokarskim CNC, niektóre rzeczy. Jeśli chodzi o obróbkę części, istnieje wiele zmiennych. Serwis Pioneer może pomóc w określeniu najlepszego sposobu wykonania części. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc dotyczącą Twoich wymagań.